IMG 1529W sobotę 21 maja 2016 na Wydziale Humanistycznym odbyło się drugie spotkanie Klubu Absolwenta UPH pod hasłem Wiosenne spotkanie z muzyką i sztuką.

Pierwsza, muzyczna część rozpoczęła się w sali koncertowej, w której młodzi i utalentowani artyści prezentowali swoje umiejętności. JM Rektor prof. dr hab. Tamara Zacharuk ciepłymi słowami przywitała wszystkich uczestników spotkania. Spotkanie poprowadził pan mgr Michał Hołownia - dyrygent Chóru Akademickiego UPH.

Spotkanie rozpoczęło się od występu Szymona Świerzewskiego - młodego wirtuoza akordeonu z siedleckiej szkoły muzycznej, laureata 13 konkursów akordeonowych. Młody muzyk zachwycił wszystkich swoim talentem oraz umiejętnościami. Następnie wystąpił Mateusz Mazurek student kierunku gospodarka przestrzenna UPH, który zaprezentował swoje umiejętności gry na gitarze i z pasją opowiadał o wyborze utworów na dzisiejsze wydarzenie. Głównym punktem pierwszej części był wspaniały występ Chóru Akademickiego UPH, pod opieką mgr Michała Hołowni i ks. prof. Michała Szulika. Piękne wykonanie i muzyka były prawdziwą ucztą dla duszy. Muzyczną cześć spotkania zakończył pan Dariusz Krzęcio, nasz student pierwszego roku kryminologii, niezwykłą improwizacją na fortepianie. Jego talent i energia zaskoczyła wszystkich!
Po bogatym programie muzycznym zaproszono gości na kolejna część spotkania, czyli wystawę twórczości prac absolwentów UPH. Otwarcia dokonali JM Rektor oraz pan prof. dr hab. Tomasz Nowak z panem dr Robertem Szymani. Swoje prace zaprezentowało aż szesnastu naszych absolwentów:
Justyna Dziadak, Sławomir Kotasiak, Piotr Kozak, Jarosław Kurzawa, Michał Godlewski, Piotr Jurkowski, Katarzyna Malewicz, Mariola Michalska, Magdalena Medyk, prof. dr hab. Tomasz Nowak, Aneta Plak, Przemysław Pluta, Magdalena Sałtusiuk-Kruś, Marcin Stryk, Maciej Tołwiński oraz dr Robert Szymani.
Prace podziwiali z wielkim zainteresowaniem wszyscy goście.
Wernisażowi Absolwentów towarzyszyła wystawa studentów kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuk Plastycznych.

Obie wystawy można oglądać do 6 czerwca 2016 w Gmachu Wydziału Humanistycznego.
Po wenisażu można było zwiedzić budynki Wydziału Humanistycznego oraz pracownie rzeźby. A na wszystkich gości czekał słodki poczęstunek od sponsora pana Wojciecha Radzikowskiego z Piekarni Ratuszowej z Siedlec.
Dziękujemy panu mgr Michałowi Hołowni i ks. prof. Michałowi Szulikowi za przygotowanie oprawy muzycznej oraz dr Robertowi Szymaniemu oraz prof. dr hab. Tomaszowi Nowakowi za zorganizowanie wystawy twórczości absolwentów UPH. Studentkom Annie Wyszomierskiej oraz Weronice Wawer dziękujemy za pomoc przy organizacji spotkania.